Staj Vizesi (F)

Çin Staj Vizesi için Gerekli Belgeler:

1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.

2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.

3. Banka Hesap Defteri: İçerisinde 5.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış (banka tarafından imza sirküleri eklenmiş olmalı) belge.

4. Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin yapacağı seyahate uygun otel ve uçak bileti rezervasyonları

5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.

6. Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, ADLİ SİCİL KAYDI yanısıra ARŞİV KAYDI olup olmadığı da belirtilmelidir. İnternetten alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemekte olup, adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

7. Staj Başvuru Davetiyesi: Kişinin Çin’de staj yapacağı gün kadar Resmi Staj Başvuru Davetiyesi.

8. Staj Davet Yazısı: Çin’deki firmanın antetli kağıdına yazılmış davet yazısı hazırlanmalıdır. Davet yazısında; stajın ne kadar süre ile yapılacağı, ücret bilgisi net bir şekilde belirtilmiş olması, oluşan masrafların kim tarafından karşılanacağı bildirilmeli, staj başvurusu yapıldığı yazıda geçmelidir.

9. Öğrenci Belgesi: Başvuran kişinin okulundan alacağı öğrenci belgesi.

10. İşyeri Lisans Belgesi: Staj yapılacak olan firmanın İşyeri Kanıt Belgesi (kuruluş kaydı- iş durumu bildirir belgesi). Örnek belge yandadır.