Basın Vizesi (J2)

Çin Basın Vizesi J2 için Gerekli Belgeler:

1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.

2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.

3. Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe. Dilekçe örneği için yandaki belgeye tıklayınız.

4. Şirket Faaliyet Belgesi: Bağlı bulunduğunuz Ticaret – Sanayi – Esnaf vb. odalarından alacağınız, son 6 aya ait olan orjinal faaliyet belgesi

5. Vergi Levhası Fotokopisi: 2012 yılı onaylı olmalıdır.

6. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.

7. Davet Mektubu: Röportaj yapılacak kurum ya da şahıs tarafından gönderilen davet yazısının aslı.

8. Basın Kartı: Başvuran kişinin basın kartı, mesleki gazeteci belgeleri fotokopileri ve irtibat bilgileri.

9. Başvuru Yazısı: Ait olduğu basın kuruluşu yetkilisi tarafından imzalanmış Çin’e röportaj amaçlı gitme başvuru yazısı. Yazıda; kişi listesi, gidiş ve dönüş tarihleri, Röportajın yeri ve konusu, Kurumun kısa bir tanıtımı, Adres, Telefon, Faks gibi bilgileri içermelidir. Ayrıca yazıda Çin’de yapılacak faaliyet detaylı bir şekilde belirtilmelidir.

ÖNEMLİ: Şirket son 6 ay içerisinde adres değişikliği yapmış ise adres değişikliğini gösteren Ticaret Sicil Gazetesini de sunmak zorunludur.